Domain-Driven Design (workshop)

Pro koho je školení určeno:

Jak napsat formuláře, šablony, API, DB, ... to všechno víte, ale umíte napsat dobrý objektový model? Model nezávislý na databázi; model pokrývající složité use-case; model čitelný a testovatelný? Toto všechno se naučíte společně s tím, jak modelovat bez kódu, a jak do modelování zatahovat neprogramátory, kteří ví o problematice daleko více než vy, a kteří Vám otevřou oči. Začneme diskuzí s doménovým expertem, a budeme odcházet s otestovanou funkční aplikací.

Co se na školení naučíte:

Domain
  • Zapomeneme na programování, a budeme se zabývat podstatou - Doménou
  • Doménový expert nám vysvětlí problematiku, a my z něj budeme tahat moudra, sestavovat případy užití, a zjišťovat zapeklitosti
Model
  • Seskládáme závislosti mezi doménovými termíny
  • Převedeme model na konkrétnější diagram tříd
  • Ten zvalidujeme s doménovým expertem
Model technicky
  • Naučíme se, co znamenají value objekty, entity, agregáty, a bounded kontexty
  • Tyto koncepty aplikujeme v našem modelu
Testování & Programování
  • Pomocí testů zapíšeme doménové scénáře
  • Naprogramujeme dříve sestavený model
  • (pojedeme TDD)
Funkční aplikace
  • Doménový kód napojíme na Symfony (v případě většího zájmu na Nette)
  • A odcházíme s funkční aplikací

Jak vidíte, z workshopu si toho odnesete opravdu hodně, proto je koncipován jako dvoudenní. Aby workshop odpovídal realitě, tak první den budeme mít k dispozici doménového experta, který se nám bude plně věnovat, a zároveň není programátor.

Co budete potřebovat:

• Vaše oblíbené IDE, PHP
  • Můžete programovat i v jiném jazyce! DDD není o programování, je hlavně o doméně a modelování.

Úroveň: pokročilý
Délka: dvoudenní